تبلیغات
نشریه خبری تحلیلی دریابار - مقام معظم رهبری در دیدار طلاب و اساتید حوزه‌های علمیه:
نشریه خبری تحلیلی دریابار
به کرمانشاهی بدور از حب و بغضی های محلی بیندیشیم
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


شفاف سازی جمله ای زیبا و شعار قشنگی است ، اما آیا در شفاف سازی باید آبروی افراد را هدف قرار داد ؟ بدون تردید جواب منفی است وما این سیاست را نمی پسندیم ، آنچه از سوی ما بیان میشود از منابع موثق استعلام می گردد ، ما بنا نداریم چیزی بنویسم که بعد از آن مجبور به معذرت خواهی شویم ، ما می خواهیم با شما صادق باشیم .

مدیر وبلاگ : هیئت تحریریه
نویسندگان
نظرسنجی
راز محبوبیت سردار دریابار


مقام معظم رهبری در دیدار طلاب و اساتید حوزه‌های علمیه

اهانت به امام نتیجه قانون شكنی‌ و دل خوش كردن به تشویق‌ رسانه‌های بیگانه بود

بعد از انتخابات، متأسفانه عده‌ای قانون شكنی، و ایجاد اغتشاش كردند

ایشان در تبیین نقش تبلیغ و روشنگری صحیح در دوران فتنه به قضایای بعد از انتخابات اشاره كردند و افزودند: بعد از انتخابات، متأسفانه عده‌ای قانون شكنی، و ایجاد اغتشاش كردند و زمینه‌ای را به وجود آوردند كه دشمنِ مأیوس و ناامید، جان بگیرد و آنقدر جسارت پیدا بكند، كه در مقابل چشم انبوه دانشجویان علاقه‌مند به امام، انقلاب و نظام اسلامی به امام (ره) اهانت كند.

*اهانت به امام نتیجه قانون شكنی‌ها و دل خوش كردن به تشویق‌های رسانه‌های بیگانه بود

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان كردند: این اهانت بزرگ، نتیجه آن قانون شكنی‌ها و دل خوش كردن به تشویق‌های رسانه‌های بیگانه بود و حالا كه این خطاها و كارهای اشتباه انجام شده، برای پنهان كردن آن، به فلسفه بافی و استدلال تراشی روی آورده‌اند.
حضرت آیت الله خامنه‌ای اینگونه فلسفه بافی‌ها بعد از خطاهای مكرر را عامل اصلی فتنه و غبارآلود شدن فضا دانستند و تأكید كردند: عده‌ای با شعار طرفداری از قانون، عمل خلاف قانون انجام می‌دهند، این عده شعار طرفداری از امام می‌دهند، اما كاری می‌كنند كه نسبت به امام (ره) چنین گناه بزرگی انجام شود و دشمنان با خوشحالی براساس این اقدامات، تحلیل كنند و بعد هم برضد مصالح ملی و ملت ایران، تصمیم بگیرند. مشكل اصلی همین حرف‌ها و عمل‌های فریبكارانه و غبارآلودگی فضا است.
ایشان افزودند: آن كسی كه برای اسلام، انقلاب، و امام كار می‌كند، به محض اینكه ببیند، حرف و حركت او موجب ایجاد جهت‌گیری بر ضد اصول شده، بلافاصله متنبه می‌شود و مسیر خود را اصلاح می‌كند، اما چرا این آقایان متنبه نمی‌شوند.
ایشان خاطرنشان كردند: وقتی از اصلی‌ترین شعار جمهوری اسلامی، یعنی استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی، اسلام آن حذف می‌شود، آقایان باید به خود بیایند و بفهمند كه راه غلطی را می‌روند، وقتی در روز قدس كه اساس آن برای دفاع از فلسطین و مقابله با رژیم صهیونیستی است، به نفع رژیم غاصب و برضد فلسطین شعار داده می‌شود، باید متنبه شوند و تبری خود را از این جریان اعلام كنند.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: چرا هنگامی كه سران ظلم و استكبار كه مظهر آن امریكا، فرانسه و انگلیس است از آنها حمایت می‌كنند، متنبه نمی شوند؛ چرا هنگامی كه افراد فاسد فراری و سلطنت طلب و توده‌ای از آنها حمایت می‌كنند، به خود نمی‌آیند و متوجه نمی‌شوند كه مسیر آنها غلط و اشتباه است؟

*عقل حكم می‌كند بجای منكر شدن اهانت به امام، آن را محكوم كنید

حضرت آیت الله خامنه‌ای تأكید كردند: چشم خود را باز كنید و از این جریان تبری بجویید، آیا می‌شود به بهانه عقلانیت، این حقایق روشن را نادیده گرفت. نادیده گرفتن این حقایق، درست نقطه مقابل عقل است.
ایشان خاطرنشان كردند: عقل حكم می‌كند، در قضیه اهانت به امام (ره) بجای آنكه منكر اصل قضیه شوید، اهانت را محكوم كنید و بالاتر از آن به حقیقت و عمق این اقدام پی ببرید و متوجه شوید كه دشمن كجا را هدف گرفته و بدنبال چیست.

*انتخابات براساس قانون انجام و تمام شد و اشكالی هم بر آن وارد نبود

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: این برادران سابق ما كه اسم و رسم خود را مدیون انقلاب اسلامی هستند، چرا به خود نمی‌آیند و چرا نمی‌بینند كه دشمنان انقلاب و امام چگونه از سخنان و اقدامات آنان خوشحالند و كف و سوت می‌زنند و عكس آنان را سردست گرفته‌اند.
حضرت آیت الله خامنه‌ای با تأكید بر اینكه انتخابات براساس قانون انجام و تمام شد و اشكالی هم بر آن وارد نبود، خاطرنشان كردند: پایبندی به قانون اقتضا می كند كه اگر رئیس جمهور منتخب را هم قبول نداشته باشیم، اما در مقابل قانون خاضع باشیم و به آن احترام بگذاریم.

*برخی افراد ظاهراً خودشان اصرار بر فاصله گرفتن از نظام و طرد شدن دارند

ایشان با اشاره به جدایی برخی یاران امام و انقلاب در دوران امام و زاویه پیدا كردن آنان با امام (ره) و مطرود شدنشان، افزودند: این مسائل باید برای همه ما عبرت باشد البته من همانگونه كه در نمازجمعه گفتم قائل به جذب حداكثری و دفع حداقلی هستم ولی برخی افراد ظاهراً خودشان اصرار بر فاصله گرفتن از نظام، و طرد شدن دارند.
رهبر انقلاب اسلامی عده قلیلی را كه بواسطه سخنان و حركات برخی افراد جسارت پیدا كرده و در مقابل نظام ایستاده‌اند، در برابر عظمت ملت ایران، صفر دانستند و تأكید كردند: این نظام، نظام الهی است و در طول 30 سال گذشته، خداوند متعال بارها لطف و حمایت خود را در حق نظام اسلامی نشان داده است و اگر ما با خدا باشیم قطعاً خدا هم با ما خواهد بود.

*دانشجویان، امروز همواره هوشیارانه در صحنه حضور دارند

حضرت آیت الله خامنه‌ای خاطرنشان كردند: مطمئناً دشمنان نظام اسلامی و جهانخوارانی كه می‌خواهند با منطق‌های مغلوط بر دنیا مسلط شوند، از این ملت و ملت‌های مستقل تو دهنی خواهند خورد.
ایشان با تأكید بر اینكه دشمنان نظام، همچنان انقلاب اسلامی، امام راحل عظیم الشأن، ملت مقاوم ایران و جوانان این ملت را نشناخته‌اند، افزودند: دانشجویان، امروز از لحاظ علمی و معنوی جزو برترین دانشجویان هستند و همواره هوشیارانه در صحنه حضور دارند و در قضایای اخیر هم بارها امتحان خوبی داده اند.

*آنهایی كه به امام راحل توهین كردند بی ریشه هستند

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به خشم و ناراحتی قشرهای مختلف مردم، در پی اهانت به امام راحل (ره)، این واكنش‌ها و اعلام برائت‌ها را به حق و مناسب دانستند و تأكید كردند: همه باید آرامش خود را حفظ كنند و بدانند كسانی كه در مقابل ملت قرار گرفته اند، بی ریشه هستند و در برابر عظمت ملت ایران و انقلاب اسلامی توانایی ماندن نخواهند داشت.
حضرت آیت الله خامنه‌ای با تأكید بر اینكه اگر لازم باشد مسئولان و حافظان قانون، به وظیفه خود عمل خواهند كرد، افزودند: البته دانشجویان موظفند، افرادی را كه منشأ فساد هستند، شناسایی و به دیگران معرفی كنند اما همه كارها باید با آرامش انجام شود.

*حفظ آرامش و امنیت مهمترین وظیفه است

ایشان حفظ آرامش و امنیت را مهمترین وظیفه برشمردند و خاطرنشان كردند: دشمنانی كه به دنبال ایجاد ناامنی و اغتشاش هستند با مردم طرف هستند و البته دستگاههای قانونی هم وظایفی دارند كه باید به وظایف خود عمل كنند.
رهبر انقلاب اسلامی تأكید كردند: دشمنان ملت ایران و نظام اسلامی همچون كف روی آب هستند كه از بین خواهند رفت و آن چیزی كه باقی می‌ماند اصل نظام اسلامی است.
حضرت آیت الله خامنه‌ای در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سه مناسبت مهم روز مباهله، ماه محرم، و سالروز وحدت حوزه و دانشگاه، پیام اصلی این سه مناسبت را ابلاغ حقیقت و روشنگری مردم بیان كردند و افزودند: پیامبر اسلام (ص) در روز مباهله، به منظور روشنگری مردم و شاخص سازی برای حق و باطل، عزیزترین انسان‌ها را به صحنه آورد و در روز عاشورا نیز امام حسین (ع) برای بیان حقیقت و روشنگری در طول تاریخ، عزیزترین عزیزان خود را به وسط میدان آورد و با گفتار و عمل و با پرداخت هزینه‌ای سنگین، به ابلاغ حقیقت پرداخت.
ایشان هدف اصلی وحدت حوزه و دانشگاه را نیز، برقراری پیوند حقیقی و استفاده از ظرفیت‌های معنوی و مادی این 2 مجموعه اثرگذار دانستند و تأكید كردند: در این مناسبت نیز هدف اصلی تبلیغ پیام الهی و ابلاغ حقیقت است.

*پایه‌های اصلی تبلیغ بصیرت، یقین و عمل است

رهبر انقلاب اسلامی، پایه‌های اصلی تبلیغ را، بصیرت، یقین و عمل برشمردند و خاطرنشان كردند: در تبلیغ باید بصیرت و ایمان قلبی متعهدانه و یقین به پیام وجود داشته باشد تا براساس آن عمل و حركت شكل گیرد و در واقع چنین تبلیغی، عمل صالح خواهد بود.
حضرت آیت الله خامنه‌ای با تأكید بر اینكه لازمه و شرط اصلی تبلیغ صحیح، جریان سازی، گفتمان سازی، و شاخص سازی است، افزودند: این جریان سازی و شاخص سازی نیازمند برنامه‌ریزی دقیق و مستمر است و یكی از نیازهای اصلی حوزه‌های علمیه برای تبلیغ، لزوم وجود مركز برنامه‌ریزی و نیازسنجی به منظور تبلیغ صحیح و جریان سازی است.

*كار دشمنان حقیقت فتنه سازی است

ایشان هدف از گفتمان سازی در تبلیغ را، ارتقای اندیشه و معرفت دینی در مردم دانستند و خاطرنشان كردند: رشد معرفت دینی مردم اگر همراه با تعهد باشد، عمل را در جامعه بوجود خواهد آورد.
رهبر انقلاب اسلامی ماه محرم را بهترین فرصت برای تبلیغ صحیح، و شاخص سازی در جامعه بویژه در دوران فتنه، برشمردند و افزودند: در دنیایی كه اساس كار دشمنانِ حقیقت بر فتنه سازی است، اساس كار طرفدارانِ حقیقت باید بر بصیرت و راهنمایی باشد.
حضرت آیت الله خامنه‌ای در تبیین 2 شرط اصلی تبلیغ افزودند: تبلیغ و بیان حقیقت اگر در مسیر الهی و برای خدا و همراه با اخلاص باشد و در این مسیر هم از غیرخدا یعنی قدرتمندان و طواغیت هراسی به دل راه داده نشود، قطعاً نتیجه بخش و اثرگذار خواهد بود.
حضرت آیت الله خامنه‌ای در جمع بندی موضوع تبلیغ صحیح و شرایط و لوازم آن تأكید كردند: اقدام همراه با یقین و شجاعت، و حساب و كتاب آن را به عهده خدا گذاشتن، چارچوب اصلی تبلیغ اسلامی است.
ایشان نكاتی را هم درخصوص تبلیغ و عزاداری در ماه محرم بیان كردند و افزودند: باید سعی شود همانگونه كه امام راحل (ره) در سخنی ژرف نگرانه فرمودند، عزاداریها در محرم به شكل سنتی و همراه با روضه خوانی و اشك برای مصائب امام حسین (ع) و خاندان ایشان باشد.
رهبر انقلاب اسلامی روضه خوانی و ذكر مصیبت را پیوند عاطفی با اولیاء الهی و پشتوانه بسیار ارزشمند برای پیوند فكری و عملی با معارف دینی دانستند و افزودند: این پیوند عاطفی در واقع همان مودتی است كه در قرآن كریم آمده و اگر این مودت نباشد، ولایت و اطاعت هم وجود نخواهد داشت و ممكن است همان بلایی كه بر سر امت اسلامی در دوران‌های اول بدلیل كنار گذاشتن مودت آمد، تكرار شود.
حضرت آیت الله خامنه ای تأكید كردند: تشریح حوادث عاشورا و ذكر مصیبت لازم است و عده‌ای از موضع روشنفكری نگویند كه چه نیازی به ذكر مصیبت و گریه است.
ایشان درخصوص عزاداری سنتی خاطرنشان كردند: انجام عزاداری به شكل متعارف آن و حركت بصورت دستجات سینه زنی و ذكر مصیبت موجب بیشتر شدن ارتباطات عاطفی مردم خواهد شد اما باید از برخی اشكال عزاداری، همچون قمه زنی كه بد و ناصحیح است و قبلاً هم بر ترك آن تأكید شده پرهیز شود.
رهبر انقلاب اسلامی در ادامه سخنان خود و در تشریح اهمیت تبلیغ و روشنگری حقیقت، در زمان فتنه، به دوران پیامبر (ص) و حضرت علی (ع) اشاره كردند و افزودند: در زمان پیامبر (ص) و حضرت علی (ع) اشاره كردند و افزودند: در زمان پیامبر (ص) بیشترین مسائل در خصوص روشنگری، مربوط به منافقین بود و در زمان حضرت علی (ع) هم اصلی ترین چالش، مواجهه با افراد مدعی اسلام بود كه به دلیل هواهای نفسانی در مسیر اشتباه، حركت می‌كردند.
حضرت آیت الله خامنه‌ای، چنین شرایطی را، دشوار و پیچیده خواندند و خاطرنشان كردند: در چنین شرایطی، مسائل برای مردم مشتبه می‌شود و خواص گرفتار شك و تردید می‌شوند و این شكِ خواص، پایه حركت صحیح جامعه اسلامی را همچون موریانه می‌جَوَد.
ایشان یكی از مشكلات كنونی جامعه بین المللی را در شرایط كنونی، همین مسئله دانستند و افزودند: در سطح بین المللی، دشمنان از همه ابزارها برای مشوه كردن اذهان مردم اعم از عوام و خواص استفاده می‌كنند كه از جمله آنها می‌توان به شعارها و ادعاهای قانونگرایی، حمایت از حقوق بشر، و طرفداری از مظلوم اشاره كرد.

*دولت آمریكا قانون‌شكن‌ترین دولت است

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به سخنان چند روز پیش رئیس جمهور امریكا كه مدعی لزوم پاسخگویی دولت‌های قانون شكن شده بود، خاطرنشان كردند: كدام دولت قانون شكن‌تر از دولت امریكا است كه براساس یك دروغ، عراق را اشغال و این همه مصائب را بر ملت عراق وارد كرد.
حضرت آیت الله خامنه‌ای افزودند: دولت امریكا براساس كدام قانون، به اشغالگری خود در عراق ادامه می‌دهد و براساس كدام قانون، نیروهای نظامی خود را در افغانستان افزایش می‌دهد و هر روز تعدادی از مردم بیگناه این كشور را به به خاك و خون می‌كشد.
ایشان با تأكید بر اینكه دولت امریكا مظهر بی قانونی در جهان است ولی در ظاهر به گونه‌ای دیگر عمل می‌كند، افزودند: معنی فتنه همین است و برای مقابله با این جریان گنداب فاسد كه تلاش دارد با ابزارهای مختلف خود در افكار عمومی جهان رسوخ پیدا كند، تنها راه، روشنگری و بیان حقیقت است، كه وظیفه‌ای سنگین بشمار می‌رود.

*ترویج اختلافات مذهبی شیوه‌‌ای برای ایجاد تردید و اختلاف در میان مسلمانان است

رهبر انقلاب اسلامی، ترویج اختلافات مذهبی را یكی دیگر از شیوه‌ها، برای ایجاد تردید و اختلاف در میان مسلمانان دانستند و تأكید كردند: تنها راه مقابله با اختلافات مذهبی، بصیرت، روشنگری، تبلیغ صحیح و در دام دشمن نیفتادن است.
در ابتدای این دیدار آیت الله مقتدایی مدیر حوزه علمیه قم در سخنانی، تبیین معارف اهل بیت علیهم السلام و اسلام ناب، و راه امام (ره) را محورهای اصلی فعالیتهای حوزه های علمیه و مبلغان دانست و گفت: به منظور هماهنگی و سیاستگذاری كلان تبلیغ و استفاده از همه ظرفیت ها، و پاسخگویی به نیازهای روز، یك شورای مركزی تبلیغ طراحی و راه اندازی شده است.

نوع مطلب : سیاسی، اجتماعی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
هیئت تحریریه
یکشنبه 22 آذر 1388
پنجشنبه 15 بهمن 1388 09:08 ب.ظ
با سلام خدمت شما و تمامی وبلاگ نویسان عزیز
عزیز

سیستم افزایش آمار هوشممند Link4Box
از تمام بلاگرهای عزیز درخواست میکند که به سایت ما بیایید و و لینک خود را در سایت ثبت کنید

نمایش لینک شما در 1000 سایت و وبلاگ عضو
صد ها کاربر آنلاین
هزاران بازدید کننده روزانه
هزاران بازدید روزانه
بروز رسانی خودکار لینک شما [با هر بار بارگذاری سایت / وبلاگ شما لینک شما در اول لیست خواهد آمد.]
رتبه بندی لینک به صورت هوشمند (ستاره دار کردن)
حجم کم و بی تاثیر در سرعت بارگذاری
قالبی زیبا و متفاوت

امیدواریم که با ثبت لینک شما موجب افزایش آمار شما شویم

www.link4box.com
یکشنبه 22 آذر 1388 09:28 ب.ظ
تبدیل وبلاگ شما به سایت سالیانه تنها 7 هزارتومان .
طراحی فروشگاه اینترنتی : 30 هزارتومان سالیانه.
همین امروز تماس بگیرید :
09153052972 - 7267217 - 0511
ما خدمات دیگری نیز داریم . کافیست یکبار تماس بگیرید .
7267217 - 0511

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
فتو بلاگ سید سعید قاسمی مجله سینمایی هفت
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای نشریه خبری تحلیلی دریابار محفوظ است