تبلیغات
نشریه خبری تحلیلی دریابار - آیت الله محمد یزدی
نشریه خبری تحلیلی دریابار
به کرمانشاهی بدور از حب و بغضی های محلی بیندیشیم
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


شفاف سازی جمله ای زیبا و شعار قشنگی است ، اما آیا در شفاف سازی باید آبروی افراد را هدف قرار داد ؟ بدون تردید جواب منفی است وما این سیاست را نمی پسندیم ، آنچه از سوی ما بیان میشود از منابع موثق استعلام می گردد ، ما بنا نداریم چیزی بنویسم که بعد از آن مجبور به معذرت خواهی شویم ، ما می خواهیم با شما صادق باشیم .

مدیر وبلاگ : هیئت تحریریه
نویسندگان
نظرسنجی
راز محبوبیت سردار دریابار


آیت الله محمد یزدی:

هاشمی رفسنجانی از من خواست پرونده دخترش را ببندم
 
 
آیت الله محمد یزدی در مورد پرونده قضایی فائزه هاشمی رفسنجانی که در زمان ریاست وی بر قوه قضائیه تشکیل شده بود اعلام کرد:آقای هاشمی رفسنجانی به من گفت این پرونده را ببندید، بنده گفتم ما هر چه از دختر شما دعوت کردیم تا بیایید بررسی کنیم نیامد.

آیت الله محمد یزدی رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ظهر دوشنبه در دیدار مدیران گروه تبلیغ اعزام مبلغ سازمان اوقاف و امور خیریه کشور طی سخنانی به بررسی تحلیل حوادث پس از انتخابات و همچنین مسائل جاری کشور پرداخت و با انتقاد از شعارهای انحرافی سرداده شده توسط برخی افراد و سکوت عده ای از شخصیت ها و کاندیداهای انتخابات در قبال این شعارها گفت: من نمی دانم سران فتنه که کم کم چهره هایشان برای مردم شناخته شده است چطور حاضرند اینگونه مسائل را ببینند و چیزی نگویند.
دبیر مجلس خبرگان رهبری ضمن محکوم کردن اغتشاشات پس از انتخابات و اصرار برخی افراد بر توطئه و فتنه افکنی گفت: نظام با هیچ کس شوخی ندارد و هر کس در برابر آن بایستد عقب زده می شود.
وی تصریح کرد: اگر کسانی در داخل کشور با کمک دشمن خارجی بیایند و در خیابانها شعار جمهوری ایرانی بدهند معنایش حذف اسلام و پایمال کردن خون شهدا و زحمات علما و مردم نیست؟
آیت الله یزدی با انتقاد از برخی شخصیت های روحانی اظهار داشت:من ناراحتم، شخصیتی که لباس روحانیت بر تن دارد، امروز به عنوان یک جوک در جامعه مطرح شده است و به او شیخ اصلاحات هم می‌گویند، چه کسی این شخصیت را تزلزل داده است، در همین سفر اخیر وی به قم اگر از او مراقبت نمی‌شد معلوم نبود چه اتفاقی برایش می‌افتاد.
استاد حوزه علمیه قم اضافه کرد: در سفر اخیری که وی به قم داشت اگر از او مراقبت صورت نمی گرفت معلوم نبود چه بر سرش می آمد.

سوابق فکری میرحسین موسوی معلوم است

وی با بیان اینکه مردم برای حکومت و انقلاب اسلامی خون دادند از عملکرد میر حسین موسوی به شدت انتقاد کرد و با اشاره به سوابق وی یاد آور شد: ایشان چه افتخاری همراه خودش دارد؟ در دوره نخست وزیری همه می دانند وضعیت فکری اش چگونه بود.
وی همچنین از اقدامات میر حسین موسوی پس از انتخابات به شدت انتقاد کرد و گفت: من چندین دفعه به وی گفتم شورای نگهبان بر اساس قوانین عمل کرده و در هیچ دوره ای جناحی عمل نکرده است شما چطور شورای نگهبان را متهم می کنید.
آیت الله یزدی خطاب به این افراد تاکید کرد: از مرکب شیطانی پیاده شوید و بیائید برای خدا علیه اسلام کاری نکنید و کنار بکشید. چطور حاضر می شوید شعار جمهوری ایرانی سر داده شود و بعد سکوت کنید.

به آقای هاشمی گفتم از رهبری فاصله گرفته اید

رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در ادامه با انتقاد از عملکرد آقای هاشمی رفسنجانی رییس مجمع تشخیص مصلت نظام بیان داشت: ایشان شخصیتی هستند که همه او را می شناسیم و خدمات زیادی هم داشته است اما فراز و نشیب های زندگی، هر لحظه خطرات زیادی را جلوی پای هر انسانی می گذارد و اگر در این حوادث به خدا پناه نبریم لغزش به سراغ ما خواهد آمد.
وی تصریح کرد: بنده در آخرین برخورد رسمی که در اجلاس اخیر خبرگان با آقای هاشمی داشتم به ایشان گفتم این تعابیری که دوستان به کار می برند مال مدرسه است، فاصله ای که الان شما در اثر نامه و برخوردتان با رهبری گرفته اید، از شما توقع داریم این فاصله را کم کنید و مثل گذشته باشید.
آیت الله یزدی اضافه کرد: به ایشان گفتم ما در تاریخ انقلاب افراد بسیار زیادی داشتیم که قبل از انقلاب مقامات عالیه داشتند اما بعد از انقلاب به عنوان یک روحانی ضد انقلاب در قم زندگی کرده و به عنوان مدافع حقوق بشر مجسم و تندیس کوروش جایزه می گیرد، اینها برای من و شما عبرت نیست.
دبیر مجلس خبرگان رهبری با اشاره به سخنان دیروز رهبری تاکید کرد: من به ایشان [هاشمی]گفتم خبرگان از شما توقع دارد؛ ایشان گفتند من البته ادبیات شما را قبول ندارم اما ممکن است با ادبیات خودم مطالبی را در اجلاس خبرگان بیان کنم.
استاد حوزه علمیه قم اظهار داشت: نطق کنندگان پیش از دستور اجلاس اخیر خبرگان هم به آقای هاشمی تذکر دادند که فاصله خود را با رهبری کم کند، حتی در دیدار اعضا خبرگان با مقام معظم رهبری که بنده به علت کسالت غایب بودم آقای هاشمی شاهرودی گلایه اعضای خبرگان از هاشمی رفسنجانی را پیش ایشان مطرح کردند.

آقای هاشمی شما چه کاره بودید؟

وی با اشاره به سرمایه گذاری مقام معظم رهبری برای حفظ شخصیت آقای هاشمی بیان داشت: خود من چند بار در خصوص ایشان با رهبری صحبت کردم اما آقای هاشمی نماز جمعه که می خواند با گفتن اینکه در انتخابات تردید است همه چیز را خراب می کند.
رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه در هیچ دوره ای به اندازه انتخابات دهم شورای نگهبان برای استحکام آرا اقدام نکرده است خطاب به آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: آقای هاشمی شما چه کاره بودید که کمیته نظارت از آرا تشکیل دادید، شما عضو مجمع هستید.

آقای هاشمی می گفت پرونده کرباسچی به مجمع برود

وی یاد آور شد: آقای هاشمی در زمان بررسی پرونده کرباسچی شهردار اسبق تهران نیز می گفت این پرونده معضل است، باید بدهند مجمع تشخیص مصلحت نظام بررسی کند. در مجمع هم معلوم بود چه سرنوشتی در انتظار آن است.
آیت الله یزدی بررسی پرونده کرباسچی را یکی از تاریخی ترین محاکمات کشور دانست و با تاکید بر این نکته که دستگاه قضایی و نظام را نباید تضعیف کرد خاطر نشان ساخت: آقای هاشمی شما چرا قوه قضاییه را محکوم می کنید.
وی با اشاره به فرمایش رهبری که بنده با دفع مخالفم تصریح کرد: رهبری فرمودند من با دفع مخالفم اما اگر خودشان نخواهند چه کار می شود کرد، وقتی عده ای نمی خواهند در راهی بیایند که همه مردم در آن هستند چه کار می شود کرد.

شما تقابل ایجاد می کنید

استاد حوزه علیمه قم با انتقاد شدید از برخی اظهار نظرهای رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در سفر به مشهد مقدس گفت: ایشان در آخرین سخنان خود که در مشهد ایراد شده بود گفته اند حکومت سپاه و بسیج دارد ولی این طرفی ها هم اساتید، نخبگان و دانشجویان را دارند، سئوال من اینجاست آقای هاشمی واقعا این چه حرفی است که شما دارید می زنید؟ شما دارید تقابل ایجاد می کنید بین سپاه و مردم و ... شما دارید مساله خشونت و حکومت نظامی را ترویج می کنید در حالیکه در سپاه هم دانشگاه وجود دارد، در بسیج هم مقامات عالیه دانشگاهی هستند. این چه تعبیر و حرفی است که شما دارید، آقای هاشمی شما بعد از مدتی سکوت را شکستید چکار کرده و چه گفتید؟
وی با بیان اینکه دلمان می خواهد آقای هاشمی جذب شود در خصوص فرزندان ایشان نیز اظهار داشت: همسر آقای هاشمی موقع رای دادن گفت: اگر موسوی رای نیاورد این آرا غلط است، شما که هستید که اینجوری حرف می زنید.

آقای هاشمی می خواست پرونده دخترش بسته شود

وی عنوان کرد: در خصوص پرونده دختر ایشان آقای هاشمی به من گفت: این پرونده را ببندید، بنده گفتم ما هر چه از دختر شما دعوت کردیم تا بیایید بررسی کنیم نیامد.
آیت الله یزدی گفت: آقای هاشمی در خصوص فرزندش مهدی که به خارج سفر کرده نیز گفته است مهدی ما هیچ مشکلی نداشته و برای کارهای شخصی به خارج رفته، وقتی صحبت پرونده می شود ایشان می گوید فرزندم مشکلی ندارد اما زمانی که از رییس قوه قضاییه موضوع را می شنویم جور دیگر می شنویم.
رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم یاد آور شد: ما در این کشور افرادی داشتیم مثل آقایان آیت الله گیلانی و خزعلی که یکی حکم اعدام فرزند خود را صادر کرد و دیگری هم از فرزندش تبری جست.
آیت الله یزدی با بیان اینکه ما از آقای هاشمی این توقع را نداریم خاطر نشان کرد: ایشان گرفتار اینگونه زن و بچه ها هم هست.

آقای هاشمی بازیهای سیاسی را کنار بگذارید

وی خطاب به رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت:آقای هاشمی بیائید بازی های سیاسی را کنار گذاشته و به رهبری نزدیک شوید مطمئنا رهبری هم استقبال می کنند.
استاد حوزه علمیه قم تاکید کرد: وقتی رهبری بحث توبه را مطرح کرده و این مطالب را به صراحت بیان می کنند به من و ایشان می گویند.
آیت الله یزدی در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: چرا با حوزه های علمیه بازی می کنید، این اتفاقات با چند واسطه از پول های آمریکا سرچشمه می گیرد و بالاخره باید یک جور خرج شود.

مقام معظم رهبری تکلیف همه را روشن کرد

رییس جامعه مدرسین حوزه علیمه قم سخنان اخیر مقام معظم رهبری را اتمام حجت دانست و تاکید کرد: رهبری در جلسه اخیر حجت را بر همه از جمله سران فتنه ، مسئولان، طلاب ، مراجع و ... تمام و تکلیف را روشن کردند.
وی بیان داشت: ما اگر به اسلام و انقلاب علاقمندیم باید حمایت از اسلام و ولایت فقیه را سرمشق خود بدانیم.
دبیر مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه سران فتنه اخیر کم کم معرفی شدند یاد آور شد: نظام جمهوری اسلامی با هیچ کس شوخی ندارد و آنقدر محکم هست که هر کس که در برابرش بایستد عقب زده می شود و هر چه بیشتر بایستد بیشتر عقب زده می شود.

نوع مطلب : سیاسی، اجتماعی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
هیئت تحریریه
دوشنبه 23 آذر 1388
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
فتو بلاگ سید سعید قاسمی مجله سینمایی هفت
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای نشریه خبری تحلیلی دریابار محفوظ است