تبلیغات
نشریه خبری تحلیلی دریابار - حرف‌های موسوی به مذاق حامیانش خوش نیامد
نشریه خبری تحلیلی دریابار
به کرمانشاهی بدور از حب و بغضی های محلی بیندیشیم
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


شفاف سازی جمله ای زیبا و شعار قشنگی است ، اما آیا در شفاف سازی باید آبروی افراد را هدف قرار داد ؟ بدون تردید جواب منفی است وما این سیاست را نمی پسندیم ، آنچه از سوی ما بیان میشود از منابع موثق استعلام می گردد ، ما بنا نداریم چیزی بنویسم که بعد از آن مجبور به معذرت خواهی شویم ، ما می خواهیم با شما صادق باشیم .

مدیر وبلاگ : هیئت تحریریه
نویسندگان
نظرسنجی
راز محبوبیت سردار دریابار


حرف‌های موسوی به مذاق حامیانش خوش نیامد

حامیان موسوی خطاب به رسایی شعار دادند: «مزدور چقدر گرفتی؟ تریبون رو دست گرفتی» كه رسایی در پاسخ به آنان گفت: قبل از من تریبون در درست شما بود، همان اندازه كه شما‌ گرفتید و صحبت كردید، من هم همان اندازه گرفتم.

حاشیه‌های سخنرانی رسایی در دانشگاه اراك؛
حرف‌های موسوی به مذاق حامیانش خوش نیامد

خبرگزاری فارس: حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده مجلس شورای اسلامی امروز یكشنبه به دعوت بسیج دانشجویی دانشگاه اراك به این دانشگاه رفت و در جمع دانشجویان این دانشگاه با موضوع «قصه از كجا شروع شد؟» به ریشه‌یابی حوادث پس از انتخابات پرداخت.


به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاه خبرگزاری فارس، سخنرانی رسایی در دانشگاه اراك بر خلاف سخنرانی وی در دانشگاه علوم‌پزشكی اراك كه در كمال آرامش و بدون حاشیه برگزار شد، با حاشیه‌هایی همراه بود كه در ذیل می‌آید:

* سالن 340 نفری محل سخنرانی میزبان بیش از 500 نفر از دانشجویان دانشگاه اراك بود كه حدود 40 نفر نیز با رنگ‌های سبز در سالن حضور پیدا كرده بودند و بادكنك‌هایی به رنگ سبز نیز در دست داشتند و بیشتر از آنكه توجه آنها به مراسم و سخنرانی‌ها باشد، مشغول سر دادن شعار بودند كه البته با واكنش مجری مراسم روبرو شدند؛ "دوران بادكنك‌بازی ما گذشته است، لطف كنید اینها را جمع كنید. "

* قبل از آغاز سخنرانی رسایی تریبون آزاد دانشجویی برگزار شد و دانشجویان هر كدام به مدت 5 دقیقه به بیان نظرات خود درباره مسائل روز پرداختند. یكی از حامیان موسوی در این تریبون درباره اهانت به ساحت امام راحل گفت: اگر پاره كردن تصویر امام(ره) صحت داشته باشد، از نظر ما هم مذموم است.

* مسئولان برگزاری مراسم زمان صحبت هر یك از دانشجویان در تریبون آزاد را 5 دقیقه اعلام كرده بودند و به این موضوع نیز سختگیرانه عمل می‌كردند و هر زمان كه مدت صحبت دانشجویان از 5 دقیقه می‌گذشت، مسئولان برگزاری مراسم، میكروفن وی را قطع می‌كردند.

* یكی از دانشجویان با حضور پشت تریبون با بیان اینكه قصه از آنجا شروع شد كه عده‌ای مردم ما را فروختند و پذیرفتند كه فیزیك هسته‌ای نباید در كشور ما تدریس شود، گفت: عده‌ای به اسم نخست وزیر امام وارد صحنه شدند اما زمانی كه مردم شهید می‌دادند، با غرور استعفا دادند.
این بخش از اظهارات این دانشجو با واكنش حامیان موسوی مواجه شد كه با هو كشیدن مانع ادامه سخنرانی وی شدند.

* یكی دیگر از حامیان موسوی نیز پس از سر دادن شعار «خمینی كجایی، موسوی تنها مانده» و بیان اینكه دموكراسی باید در كشور در صدر قرار داشته باشد، اظهار داشت: در حالیكه 20 شبكه خصوصی در افغانستان فعالیت می‌كنند، رسانه ملی ما مثل دانشگاه‌های ما تك‌صدایی است.

* رسایی صحبت‌های خود را با تشكر از دوستان سبز آغاز كرد و خطاب به آنها گفت: شعارهای خوبی دادید. ما هم دوست داریم سبز باشیم، اما نه سبز شما، بلكه سبزی كه مورد احترام ملت ایران است.

* بخشی از سخنان رسایی به پاسخ دادن وی به شعارهای حامیان موسوی اختصاص یافته بود و اظهاراتی كه رسایی در جواب شعارهای حامیان موسوی بیان می‌كرد، با استقبال دانشجویان مواجه می‌شد.
مثلاً زمانیكه حامیان موسوی شعار می‌دادند "تقلب؛ 1 درصد، 2 درصد، نه 53 درصد "، رسایی به آنها گفت: قطعاً شعار شما درست است، ما هم می‌گوییم این تقلب امكان‌پذیر نیست.
دانشجویان حاضر در سالن نیز در همراهی با رسایی كه از آنها خواسته بود برای حامیان موسوی صلوات بفرستند، هم‌صدا با هم صلوات فرستادند.
پس از قرائت صلوات توسط دانشجویان، رسایی گفت كه قصه از همین‌جا شروع شد كه عده‌ای مدعی 11 میلیون تقلب شدند. این صحبت رسایی با شعار «دروغه دروغه» حامیان موسوی روبرو شد كه رسایی نیز در پاسخ به این شعار گفت: ما هم مثل شما معتقدیم كه این ادعای تقلب دروغ است.

* حامیان موسوی در قسمتی از این مراسم خطاب به رسایی شعار «وكیل بی‌لیاقت، حیا كن حیا كن» سر دادند. رسایی نیز در جواب آنها گفت: وكیل بی‌لیاقت برخی از نمایندگان مجلس ششم بودند كه به كشورهای بیگانه پناهنده شدند.
رسایی همچنین زمانی كه حامیان موسوی «مرگ بر روسیه» سر می‌دادند، تأكید كرد كه همه دانشگاه «مرگ بر روسیه» بگوید، همه این كشورها مثل هم هستند، آمریكا، روسیه و انگلیس فرقی با هم ندارند.

* حامیان موسوی بار دیگر رسایی را خطاب شعار خود قرار دادند و گفتند: "دروغگو حیا كن، دانشگاه‌ رو رها كن " رسایی نیز در پاسخ به لغو سخنرانی رئیس جمهور در 26 فروردین سال گذشته اشاره كرد و با نشان دادن روزنامه‌های صدای عدالت و مردم‌سالاری به حامیان موسوی گفت: دروغگو اینها هستند كه در نقد سخنرانی لغو شده رئیس‌جمهور مقاله می‌نویسند.

* رسایی در جواب حامیان موسوی كه شعار «مرگ بر دیكتاتور» سر می‌دادند تأكید كرد: بله، ما هم می‌گوئیم مرگ بر دیكتاتور؛ چون عده‌ای حتی اجازه ندادند دوستانشان پشت تریبون حرف‌هایشان را بزنند.

* در بخشی از این مراسم حامیان موسوی شعار «مرگ بر اسرائیل» سر دادند كه مجری برنامه اعلام كرد كه این شعار همه دانشجویان است.
دانشجویان نیز در تأیید این سخن مجری یك‌صدا «مرگ بر اسرائیل» سر دادند. رسایی نیز گفت: قطعاً مرگ بر اسرائیل و مرگ بر كسانیكه در روز قدس شعار «مرگ بر اسرائیل» را خط زدند.

* نكته جالب شعارهای حامیان موسوی آنجا بود كه آنها از یك سو «مرگ بر اسرائیل» سر می‌دادند و از سوی دیگر شعار «نه غزه نه لبنان، جانم فدای ایران» سر می‌دادند، اما دانشجویان در مواجهه با تناقض شعارهای حامیان موسوی شعار دادند: «هم غزه هم لبنان، جانم فدای ایران»

* حامیان موسوی خطاب به رسایی شعار دادند: «مزدور چقدر گرفتی؟ تریبون رو دست گرفتی» كه رسایی در پاسخ به آنان گفت: قبل از من تریبون در درست شما بود، همان اندازه كه شما‌ گرفتید و صحبت كردید، من هم همان اندازه گرفتم.
وی ادامه داد:‌ این صحبت شما یعنی اینكه دلارها را گرفتید كه اینجا بایستید و جلسه را خراب كنید؟
هنگامیكه حامیان موسوی خطاب به رسایی شعار «دانشجو می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد»‌ سر دادند، رسایی به آنها گفت: بله، دانشجو قطعاً ذلت حمایت آمریكا و اسرائیل را نمی‌پذیرد.

* دانشجویان حاضر در جلسه در جواب حامیان موسوی كه شعار می‌دادند «می‌كشم می‌كشم،‌ آنكه برادرم كشت»، شعارهای «ما همگی برادریم، پیرو خط رهبریم»، «آزادی اندیشه، با شانتاژ نمی‌شه» و «حسین حسین شعار ماست، شهادت افتخار ماست» سر دادند.

* رسایی در بخشی از سخنان خود گفت: همه كسانیكه موسوی را قبول دارند، سكوت كنند، می‌خواهم حرف‌های موسوی درباره رعایت قانون را ذكر كنم. اما حامیان موسوی با هو كشیدن مانع انجام این كار از سوی رسایی شدند. رسایی نیز گفت: معلوم است كه شنیدن حرف‌های موسوی آنقدر برایتان تلخ است كه نمی‌خواهید آنها را بشنوید.
دانشجویان نیز شعارهای «سبز ما رو دزدیدن، دارن با اون پز می‌دن» و «آزادی اندیشه با داد و قال نمی‌شه» سر دادند.
حامیان موسوی شعار «خس و خاشاك تویی، دشمن این خاك تویی» سر دادند و رسایی نیز خطاب به آنها گفت:‌ قطعاً‌ خس و خاشاك آن كسانی هستند كه به خیابان‌ها ریختند و مسجد را آتش زدند.

* رسایی در جواب حامیان موسوی كه با سر دادن شعار خواستار آزادی برخی زندانیان شدند، تأكید كرد كه دانشجو باید از قید احزاب و گروه‌های سیاسی آزاد شود.
هنگامیكه حامیان موسوی در ادامه شعار «موسوی با غیرت، برس به داد ملت» سر دادند، رسایی فرمایشات امام خمینی(ره) درباره عمل كردن به قانون توسط همه را ذكر كرد و دانشجویان نیز شعار «مرگ بر دیكتاتور مخملی» سر دادند.

* حامیان موسوی رسایی را با شعار «رسایی حیا كن، تریبون را رها كن» خطاب قرار دادند اما رسایی در جواب آنها گفت: اگر قرار بود رسایی با صحبت 40 نفر كنار بكشد، سفره اصلاحات آمریكایی از این كشور برچیده نمی‌شد.

* رسایی در پاسخ به شعار حامیان موسوی كه می‌گفتند «آنكه تجاوز كرد، عكس امام را پاره كرد»، گفت: قطعاً‌ آنهایی كه به حقوق 40 میلیون ایرانی كه پای صندوق‌های رای آمده بودند، تجاوز كردند، عكس امام را پاره كردند.

* در قسمت دیگری از این مراسم و هنگامیكه شعار «نه شرقی نه غربی، دولت سبز ملی» از سوی حامیان موسوی مطرح می‌شد، دانشجویان با شعار «نه شرقی نه غربی، جمهوری اسلامی»‌ به شعارهای حامیان موسوی واكنش نشان دادند و در اجرای درخواست مجری مراسم كه از آنها خواست قیام كنند تا در اقلیت بودن ‌آنهایی كه قصد خراب كردن فضای جلسه را دارند، مشخص شود، قیام كردند و شعار «ما همگی برادریم، مطیع امر رهبریم» سر دادند.

* مابین سخنان رسایی یكی از حامیان موسوی روی سن رفت و به رسایی گفت كه چرا به من اجازه صحبت كردن نمی‌دهید؟ رسایی نیز در پاسخ به این حامی موسوی گفت: شما اول جلسه فرصت صحبت كردن داشتید، ولی در عین حال آخر جلسه وقت بگیرید و صحبت كنید.
وی همچنین در پاسخ به حامیان موسوی كه شعار «اگر امام زنده بود، شك نكنید با ما بود» سر می‌دادند، تأكید كرد كه بله، شك نكنید امام با ملت ایران بود و ملت ایران هم در برابر كسانیكه مورد حمایت آمریكا و اسرائیل هستند، می‌ایستد.

* یكی از حامیان موسوی در بین سخنرانی رسایی،‌ كفش خود را روی میزی كه رسایی پشت آن نشسته بود، گذاشت. رسایی نیز در جواب این اقدام گفت: مهم این نیست كه چه كسی كفش پرتاب می‌كند. الزیدی در عراق كفش خود را به سوی جرج بوش پرتاب كرد. به سوی ابوذر هم استخوان پرتاب می‌كردند. مهم این است كه چه تفكری این كار را انجام می‌دهد.
دانشجویان نیز در حالیكه قیام كرده بودند، شعار «حسین حسین شعار ماست،‌ شهادت افتخار ماست» سر دادند.

* حامیان موسوی خطاب به رسایی شعار دادند: «ننگ ما ننگ ما، وكیل ما». رسایی نیز خطاب به آنها گفت: قطعا وزیران دولت خاتمی كه الان به كشورهای بیگانه پناهند شدند، ننگ ما هستند.
همچنین رسایی زمانیكه خواست سخنان امام خمینی(ره) و نامه 6 فروردین 68 ایشان درباره منتظری را بازگو كند اما حامیان موسوی با هو كشیدن مانع وی شدند، گفت: آنهایی كه در برابر ذكر صحبت‌های امام خمینی(ره) هو می‌كشند، همان‌هایی هستند كه عكس ایشان را پاره كردند.

نوع مطلب : سیاسی، اجتماعی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
هیئت تحریریه
دوشنبه 30 آذر 1388
سه شنبه 1 دی 1388 10:40 ب.ظ
با سلام
سایت خبری و تحلیلی حفا نیوز با رویکرد جدید از دوستان نویسنده و همچنین وبلاگهای شهرستانی که مایل هستند مقاله ، اخبار و عکسهای خبری در زمینه های گوناگون شهرستان خود را در این سایت درج کنند و یا بعنوان خبرنگار افتخاری همکاری کنند، دعوت به همکاری می کند.لطفا جهت ثبت نام به قسمت ثبت نام خبرنگار افتخاری مراجعه کنید.
لطفا مشخصات خود را کامل وارد کنید و شماره تماس را حتما درج کنید و در صورت مدیر وب ، آدرس آن را ارسال کنید.
گروه خبری حفا نیوز با توجه به سابقه شما و نوع نگرش سیاسی و اجتماعی شما در امر نویسندگی در وبلاگ و یا سایت و یا بعنوان خبرنگار موقت اقدام به گزینش می کند.
این سایت هیچ گونه تعهدی نسبت به استخدام خبرنگار پاره وقت و یا تمام وقت در آینده نسبت به خبرنگارهای همکار ندارد.
این سایت با کمک افراد مومن و متعهد به نظام و انقلاب راه اندازی شده است.
مسئولیت شرعی و حقوقی اخبار و مقالات بر عهده نویسنده آن خبر و یا مقاله می باشد.
اخبار و مقالات در صورت تایید گروه خبری حفا نیوز به نام خود شما در سایت درج می شود.
این سایت با توجه به رویکرد و سیاست خود در آینده اقدام به اخذ کپی کارت ملی و همچنین فرم تعهدنامه از خبرنگاران افتخاری و نویسندگان خود می نماید.
این سایت ممکن است جهت هزینه های جانبی خود و ارتقاءسیستم سایت اقدام به درج آگهی کند.
در صورت درآمدی از این سایت، صرف دستمزد برای برخی از خبرنگاران افتخاری فعال بعنوان حق الزحمه آنان خواهد شد.
www.hefanews.ir
سه شنبه 1 دی 1388 10:39 ب.ظ
با سلام
سایت خبری و تحلیلی حفا نیوز با رویکرد جدید از دوستان نویسنده و همچنین وبلاگهای شهرستانی که مایل هستند مقاله ، اخبار و عکسهای خبری در زمینه های گوناگون شهرستان خود را در این سایت درج کنند و یا بعنوان خبرنگار افتخاری همکاری کنند، دعوت به همکاری می کند.لطفا جهت ثبت نام به قسمت ثبت نام خبرنگار افتخاری مراجعه کنید.
لطفا مشخصات خود را کامل وارد کنید و شماره تماس را حتما درج کنید و در صورت مدیر وب ، آدرس آن را ارسال کنید.
گروه خبری حفا نیوز با توجه به سابقه شما و نوع نگرش سیاسی و اجتماعی شما در امر نویسندگی در وبلاگ و یا سایت و یا بعنوان خبرنگار موقت اقدام به گزینش می کند.
این سایت هیچ گونه تعهدی نسبت به استخدام خبرنگار پاره وقت و یا تمام وقت در آینده نسبت به خبرنگارهای همکار ندارد.
این سایت با کمک افراد مومن و متعهد به نظام و انقلاب راه اندازی شده است.
مسئولیت شرعی و حقوقی اخبار و مقالات بر عهده نویسنده آن خبر و یا مقاله می باشد.
اخبار و مقالات در صورت تایید گروه خبری حفا نیوز به نام خود شما در سایت درج می شود.
این سایت با توجه به رویکرد و سیاست خود در آینده اقدام به اخذ کپی کارت ملی و همچنین فرم تعهدنامه از خبرنگاران افتخاری و نویسندگان خود می نماید.
این سایت ممکن است جهت هزینه های جانبی خود و ارتقاءسیستم سایت اقدام به درج آگهی کند.
در صورت درآمدی از این سایت، صرف دستمزد برای برخی از خبرنگاران افتخاری فعال بعنوان حق الزحمه آنان خواهد شد.
www.hefanews.ir
دوشنبه 30 آذر 1388 02:03 ب.ظ
تصویری که شما از حمید رسایی ارائه دادید خیلی واقعی نیست و معمولا همه ایشان را به عنوان یک نیروی افراطی و تندرو می شناسند .
و اما در مورد این که قصه از کجا شروع شد :
قصه از زمانی آغاز شد که مسئولان دولت ما متاسفانه درایت لازم را به خرج ندادند و راهکار مناسبی را برای مهار اعتراض مردم در پیش نگرفتند .
شواهد روزهای قبل از انتخابات و حضور طرفداران بی شمار موسوی این شائبه را ایجاد کرده بود که وی پیروز انتخابات است . عملکرد وزارت کشور در اعلام فله ای نتایج انتخابات و پیروزی غیر منتظره احمدی نژاد باعث اعتراض مردم شد . در این جا بود که تدبیر درستی به کار گرفته نشد . طرفداران دولت مدعی هستند معترضین به نتیجه انتخابات تعداد قلیلی هستند . اگر آنان تدبیر داشتند انتخابات را تکرار می کردند تا دهان این عده قلیل را برای همیشه ببندند و نظام را تا 20 سال بعد هم بیمه کنند . اما این کار را نکردند . نتیجه آن این شد که هر روز بگیر و ببند داریم . قداست نظام و رهبری و مسئولان شکست . فضای کشور امنیتی شد . بسیج و سپاه در مقابل مردم قرار گرفتند . دشمنان نظام سوء استفاده کردند و .... به نظر من قصه از آنجا شروع شد که مسئولان دولت مانند کارهای دیگرشان بی تدبیری کردند
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
فتو بلاگ سید سعید قاسمی مجله سینمایی هفت
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای نشریه خبری تحلیلی دریابار محفوظ است